معرفی سیستم مدیریت محتوای Pagekit

دنیای سیستم‌های مدیریت محتوا روز به روز بزرگ‌تر می‌شوند. پیجکیت، یک سیستم مدیریت محتوای رایگان و منبع باز است که دو سال پیش دروازه خود را به روی عموم باز کرد.
پیجکیت یک سیستم ماژولار و سبکی است که از نظر معماری مدرن ساخته شده است. این برنامه به عنوان یک چارچوب وب کاربردی عمل می‌کند و یک پلت فرم بسیار جذاب برای توسعه دهندگان قالب و افزونه است.
ماه ها بر روی این سیستم کار شد تا در سال ۲۰۱۶ اولین نسخه آن منتشر گشت، و طی این دوسال گذشته هر چند خیلی آهسته، پیجکیت به راه خود ادامه می‌دهد. آخرین نسخه از پیجکیت ۱٫۰٫۱۴ می‌باشد که نسخه‌ای است امنیتی. پیجکیت هرچند در اول راه خود می‌باشد ولی قابلیت‌های حرفه‌ای دارد.


بگذارید نگاه کوتاهی به این سیستم مدرن بیندازیم.


  • رابط کاربری بصری الهام گرفته از طراحی متریال
  • یک درختواره سایت برای مدیریت محتوا و ساختار سایت در یک رابط واحد
  • یک سیستم کاربری و مدیریت مجوزهای بسیار قدرتمند
  • یک Marketplace داخلی برای نصب و به اشتراک گذاری تم ها و افزونه ها
  • یک اپلیکیشن وبلاگ نویسی به همراه سیستم ارسال دیدگاه
  • یک مدیریت رسانه برای آپلود و مدیریت فایل‌ها

کشیدن و رها کردن درختواره سایت یک رابط کاربری است که این روزها بیشتر و بیشتر در سیستم‌های مدیریت محتوا از آن شاهد هستیم، این روش بسیار کاربرپسندی است برای مدیریت صفحات و منوها.

پیجکیت همچنین یک ویژگی چشم نواز دیگری نیز دارد. یک ویرایشگر Markdown خوب که می‌توانید به دو قسمت تقسیم کنید و در حین تایپ مطلب خود بصورت زنده پیش نمایش آن را نیز ببینید.


این ویرایشگر دوتیکه قبلاً توسط پلتفرم وبلاگنویسی Ghost به محبوبیت رسیده است، این ایده بسیار جالبی است که در حین نوشتن مطلب خود بتوانید ببینید این مطلب برای بازدیدکننده سایت شما به شکلی نمایش داده می‌شود.

پیجکیت یک سیستم متن باز است، پس تیم پیجکیت مشتاق توسعه دهندگان بیشتری در پروژه در حال رشد خود هستند. قالب‌ها و افزونه ها در این لحظه به تعداد انگشت های دست می‌رسد و می‌توانید آن‌ها را در Marketplace پیجکیت ببینید، البته این‌ها توسط توسعه دهندگان آزاد هر روز در حال افزایش می باشد.
برای شروع کار توسعه دهندگان، پیجکیت یک قالب به نام Hello theme و افزونه ای به نام Hello extension را بصورت طرح اولیه آماده کرده‌اند تا دیگر توسعه دهندگان برای ایجاد افزونه و قالب‌های تازه، کار ساده‌تری داشته باشند.

پیجکیت برای بخش Backend خود از کامپوننت های Symfony بهره می‌برد و برای ظاهر آن هم از Vue.JS استفاده می‌کند.


مهم نیست که شما قصد راه اندازی یک وبلاگ شخصی و یا یک وبسایت شرکتی دارید. با پیجکیت شما می‌توانید محتوای قدرتمندی برای وب ایجاد کنید که کاملاً در هر دستگاهی کار می‌کند.

اولین شخصی باشید که نظر می دهد

نوشته های مرتبط