چطور پسورد کاربری بلودیت را بازیابی کنیم

از آنجایی که سیستم مدیریت محتوای بلودیت یک سیستم نوپا است، هنوز امکانات زیادی برای آن در دسترس نیست، یکی از مشکلاتی که برای کاربران بلودیت مخصوصاً مدیران و نویسنده ها پیش بیایید، فراموشی کلمه عبور است، برای بازیابی پسورد بلودیت اسکریپیتی نوشته شده به نام Password Recovery Tools که با این اسکریپت می توانید به سادگی پسورد خود را بازیابی کنید.

دستور العمل چگونگی کار با این اسکریپت هم بسیار ساده است. کافی است فایل recovery.php را در ریشه بلودیت ریخته و این فایل را در مرورگر خود مرور کنید.

شاید این اسکریپت کمی محدود باشد.

همیشه راه حل های دیگه ای هست، از آنجایی که بلودیت یک سیستم فلت-فایل است پس عملا ً نمی توانید وارد MySQL یا پایگاه دیگه ای شده و پسورد خود را عوض کنید.

برای اینکار از طریق FTP وارد شاخه بلودیت شده، به مسیر /bl-content/databasesرفته و فایل users.php را با ویرایشگرآنلاین کنترل پنل هاست خود باز کنید، کاربری را که مایل هستید پسوردش را بازیابی کنید را بیابید، برای مثال کاربر admin ، سپس مقادیری که برای این کاربر در این فایل هست را با مقادیر زیر جایگزین کنید.password: 5a93ae6060f19e6156abd4d2b88d4fdf5d9c18a5
salt: 5ca33055160dd
tokenAuth: c98200a8e59c5dd1e1ec76f856302201


حال فایل خود را ذخیره کرده، با نام کاربری و پسورد secret وارد کنترل پنل خود شوید، توجه داشته باشید که این یک پسورد عمومی است، پس از ورود به کنترل پنل از مدیریت کاربران، سریعاً کلمه عبور خود را تغییر دهید.

اولین شخصی باشید که نظر می دهد

نوشته های مرتبط