چطور پسورد مدیریت جوملا را بازیابی کنیم

در حالت عادی شما می‌توانید پسورد کاربر مدیر را از طریق مدیریت کاربران در بخش کاربری بازیابی کنید. برای اینکار کافی است با کاربر مدیر خود وارد جوملا شوید.

ولی اگر به هر دلیلی امکان تغییر پسورد در محیط مدیریت نداشته باشید چکار باید کرد؟ مثلاً وبسایت شما هک شده ، یا پسورد خود را فراموش کرده اید؟ اگر به ایمیل مدیریت خود دسترسی نداشته باشید چه؟


جوملا یک سیستم ساده‌ای نیست، با این حال روش‌هایی برای بازیابی پسورد مدیریت در جوملا هست که در اینجا من دو روش را برای شما نشان می‌دهم، دستور العمل ها را پیگیری کنید تا بتوانید پسورد خود را بازیابی کنید.


روش اول: از طریق فایل Configuration.php

اگر شما به فایل configuration.php خود دسترسی دارید، خودتان را خوش شانس فرض کنید چون به سادگی می‌توانید پسورد خود را از اینجا بازیابی کنید. 

 • از طریق FTP به وبسایت خود متصل شوید و فایل configuration.php را بیابید. اگر مجوز این فایل بر روی ۴۴۴ قرار دارد آن را به ۶۴۴ عوض کنید. این باعث جلوگیری از خطا هنگام ذخیره فایل می شود.
 • برای تغییر پسورد مدیر باید این فایل را دانلود کنید.
 • از یک ویرایشگر متن مثل ++Notepad استفاده کرده و این فایل را باز کنید و خط زیر را در آخر فایل وارد کنید.
public $root_user='myname';

myname نام کاربری است که دسترسی به سطح مدیریت و یا بالاتری را دارد.

 • فایل را ذخیره کرده و دوباره به وبسایت خود آپلود کنید.

 •  حال این کاربر دسترسی مدیر کل را دارد. وارد پنل مدیریت جوملا شده و پسورد کاربری که به پسورد آن دسترسی نداشتید را عوض کنید و یا اینکه یک کاربر جدید با سطح دسترسی مدیر ایجاد کنید.

 • حال دوباره بازگردید به فایل configuration.php و خط آخری که به این فایل را اضافه کرده بودید حذف کنید.

 • پس از انجام تمام کارها، مجوز فایل configuration.php را دوباره روی ۴۴۴ بگذارید.


روش دوم: از طریق ویرایش پایگاه داده

اگر روش اول جوابگوی شما نبود، می‌توانم روش دیگری که با پایگاه داده MySQL سروکار دارد را پیشنهاد کنم.


بازیابی پسورد مدیریت از طریق پایگاه داده

این روش از بازیابی پسورد نیازمند دسترسی به پایگاه داده MySQL است. برای وارد شدن به پایگاه داده می‌توانید از طریق phpMyAdmin و یا کلاینت دیگری استفاده کنید.

توجه: پس از دسترسی به وبسایت پسورد خود را تغییر دهید. چگونگی تغییر پسورد را به ”secret” را در ادامه ببینید.

 • از طریق کنترل پنل هاست خود و پس از ورود به MySQL از طریق phpMyAdmin پایگاه داده جوملای خود را انتخاب کنید، شما می‌توانید اسم پایگاه داده خود را از فایل configuration.php پیدا کنید. 
 • به دنبال جدولی به نام user_ و با یک پیشوند مثلاً jos_user بگردید ( این پسوند برای شما هرچیزی می‌تواند باشد – در تصویری که می‌بینید پیشوند y١cs۵ است). • کاربری که پسوردش را فراموش کرده‌اید را یافته و بر روی Edit کلیک کنید.
 • فرمی نمایش داده می‌شود که کادر پسورد آن را می‌توانید ویرایش کنید. مقدار d٢۰۶۴d٣۵٨١٣۶٩٩۶bd٢٢۴٢١۵٨۴a٧cb٣٣e:trd٧TvKHx۶dMeoMmBVxYmg۰vuXEA۴١٩٩  را کپی کرده و داخل این کادر قرار داده و بر روی دکمه Go کلیک کنید.

حال پسورد شما به secret تغییر داده شده.

 • به بخش مدیریت جوملا رفته و سریعاً این پسورد را عوض کنید. 


هشدار: پسوردی که در این مقاله استفاده شده یک پسورد عمومی است، پس شدیداً پیشنهاد میکنم پس از ورود به وبسایت برای اینکه هک نشوید پسورد خود را تغییر دهید. 

نکته: اگر هنگام تغییر پسورد در پایگاه داده، جدول Password بخش functions را بر روی MD۵ قرار دهید، می‌توانید پسورد دلخواه خود را وارد کنید.


پسوردهای عمومی دیگر قابل استفاده جهت بازیابی پسورد. (تمام اعداد بایستی به انگلیسی وارد شود)admin = 433903e0a9d6a712e00251e44d29bf87:UJ0b9J5fufL3FKfCc0TLsYJBh2PFULvT
secret = d2064d358136996bd22421584a7cb33e:trd7TvKHx6dMeoMmBVxYmg0vuXEA4199
OU812 = 5e3128b27a2c1f8eb53689f511c4ca9e:J584KAEv9d8VKwRGhb8ve7GdKoG7isMm


اولین شخصی باشید که نظر می دهد

نوشته های مرتبط