آموزش قرار دادن تکه کدی از جاوااسکریپت در محتوای جوملا

جاوااسکریپت یک زبان سطح پایین در برنامه نویسی وب است، گاهی نیاز است که تکه کدی از جاوااسکریپت را در بخشی از جوملا استفاده کنیم، حال چطور امکان دارد در بخشی از قسمت جوملا مثل یک موقعیت ماژول از کد دلخواه استفاده کنیم؟
هنگام اضافه کردن جاوااسکریپت های سفارشی در مطالب یا ماژول سفارشی HTML، ممکن است متوجه شده‌اید که در بخش کاربری جوملا این کد نمایش داده نمی‌شود و یا بدرستی کار نمی‌کند. برای حل این مشکل دستور العمل ساده زیر را دنبال کنید.
بطور پیش‌فرض، ویرایشگرهای متن جوملا در حالت بصری WYSIWYG کار می‌کنند. این ویرایشگرها به شما اجازه ویرایش مارک آپ های ساده HTML را می‌دهند، ولی هنگامی که می‌خواهید از این طریق کد جاوااسکریپتی را منتشر کنید، ویرایشگر فرمت آن را تغییر داده طوری که به عنوان یک متن ساده قابل خواندن نمایش می‌دهد، نه به عنوان یک کد واقعی قابل اجرا! 
علاوه بر این، تنظیمات امنیتی در جوملا وجود دارد که می‌تواند استفاده از کدهای جاوااسکریپت را در کد HTML منع کند، در چنین مواردی ویرایشگر متن تمام بلوک <script> را حذف می‌کند.تنظیمات کلی

در جوملای نسخه ۲.۵ و ۳ به سیستم > تنظیمات کلی > فیلتر متن بروید و مطمئن شوید Super User بر روی بدون فیلتر قرار داشته باشد.


این بدان معنی است که جوملا هیچ کدی را در مطلب یا ماژول در صورتی که شما سوپر یوزر باشید فیلتر نخواهد کرد.


تنظیمات ویرایشگر

اگر از ویرایشگر متن مثل TibyMCE استفاده می‌کنید بایستی تنظیمات این افزونه را نیز تغییر داده تا تگ های HTML شما را نمایش دهد.
به افزونه ها > پلاگین ها > ویرایشگر – TinyMCE بروید تا پارامترهای آن را ببینید. 
اگر توجه کنید این پارامترها دسته بندی شده‌اند، در مجموعه ۰، که مختص مدیران سایت است، در قسمت المان های ممنوع script را حذف کرده و پلاگین را ذخیره و خارج شوید.

برای هر ویرایشگری می‌تواند تنظیمات متفاوتی وجود داشته باشد، مثلاً اگر شما از ویرایشگر JCE editor استفاده می‌کنید نیازی به این تغییرات نیست چون بطور پیش‌فرض اسکریپت را حذف نخواهد کرد.


هنگام درج کدهای جاوااسکریپت ویرایشگر را در حالت کدنگار HTML قرار دهید.

هیچ اهمیتی ندارد که از چه ویراریشگری برای قرار دادن کدهای جاوااسکریپت خود می‌خواهید استفاده کنید شما ابتدا بایستی آن را به حالت کدنگار HTML قرار دهید. می‌توانید به دنبال دکمه تغییر ویرایشگر و یا زبانه ای برای سوئیچ به حالت کدنگار بگردید. در این حالت کدهایی که شما در ویرایشگر می نویسید و یا کپی می‌کنید دقیقاً به عنوان کد شناسایی خواهند شد و پس از ذخیره کردن کد شما جواب خواهد داد. 

با این روش کدهای جاوااسریپت شما می‌توانند درون محتوای جوملایی شما کار کنند، درصورت بروز مشکل می‌توانید راهنمایی بگیرید.

اولین شخصی باشید که نظر می دهد

نوشته های مرتبط